Naujienos

„Regitra“ šiuo metu laikinai supaprastina išsiregistravimo iš egzaminų tvarką.

 

„Regitra“ supaprastina išsiregistravimo iš praktikos egzaminų tvarką. Šiuo metu laikinai nebus taikoma taisyklė, kuomet apie nedalyvavimą egzamine būtina pranešti likus 24 val. iki jo pradžios. Būsimi vairuotojai, kurie pasijuto blogai ar pajuto kokius nors ligos simptomus, kviečiami bet kuriuo metu atšaukti registraciją į egzaminą bei pasirinkti kitą patogų laiką. Taip įmonė prevenciškai imasi veiksmų, atsižvelgdama į paskelbtą ekstremalią situaciją šalyje.

Taip pat įmonė savo klientams primena, jog daugelį „Regitros“ paslaugų galima atlikti tiesiog internetu www.regitra.lt

Informacija atvykstantiems į egzaminus

Jei esate užsiregistravę į teorijos ar praktikos egzaminą, tačiau negalite į jį atvykti, nes pasijutote blogai, kviečiame apie tai bet kuriuo metu pranešti  „Regitrai“. Tai galite padaryti internetu arba paskambinę bendruoju informacijos centro telefonu +370 700 55151. Pasirinkus pastarąjį variantą, reikės pateikti savo asmens duomenis ir egzamino prašymo numerį.

Įprastai pranešus likus mažiau nei 24 val. iki praktikos egzamino pradžios apie tai, jog asmuo neatvyks į egzaminą, pakartotinai į jį leidžiama registruotis ne anksčiau kaip po 30 dienų. Šis terminas numatytas tam, kad būsimi vairuotojai laiku informuotų apie planų pasikeitimus ir į jų atsilaisvinusią vietą galėtų užsiregistruoti kiti asmenys. Vis dėlto, atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu ši taisyklė laikinai nebus taikoma.

Primename, kad užsiregistruoti į vairavimo egzaminus galima paprasčiausiai internetu. Tai galima padaryti dviem būdais: nurodžius tik savo asmens duomenis arba jungiantis per elektroninius valdžios vartus. „Regitra“ rekomenduoja rinktis pastarąjį būdą, kadangi taip galėsite atlikti daugiau veiksmų, pavyzdžiui, neribotą skaičių kartų pasikeisti egzaminų datą ir laiką (neišsiregistravus iš egzamino).

VĮ ,,Regitra” informacija
TEORIJOS EGZAMINO TEMOS

Teorijos egzamino turinys apima ne tik Kelių eismo taisyklių reikalavimus, bet ir kitus ne mažiau svarbius dalykus.

Visiems vairuotojams:

 • vairuotojo budrumo ir dėmesio kitiems eismo dalyviams svarba;
 • situacijos kelyje suvokimas, vertinimas ir sprendimų priėmimas, reakcijos laikas;
 • sugebėjimo vairuoti pasikeitimai dėl alkoholio, vaistų bei kitų medikamentų, psichologinės būsenos ir nuovargio;
 • saugaus atstumo tarp transporto priemonių laikymosi, stabdymo kelio ir išsilaikymo kelyje, esant įvairioms oro bei kelio sąlygoms, svarbiausi principai;
 • vairavimo rizikos veiksniai, susiję su įvairia kelio būkle, jai keičiantis dėl oro ir paros laiko;
 • saugus vairavimas tuneliuose;
 • specifiniai rizikos veiksniai, susiję su kitų eismo dalyvių nepatyrimu, ir labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai: vaikai, pėstieji, dviratininkai ir neįgalieji;
 • pavojai, susiję su įvairių transporto priemonių judėjimu ir vairavimu bei skirtingomis jų vairuotojų apžvalgos zonomis;
 • dokumentai, reikalingi naudotis transporto priemone;
 • vairuotojo veiksmai įvykus eismo įvykiui (įspėjamųjų ženklų išdėstymas ir avarinės šviesos signalizacijos įjungimas, atvejai, kai apie eismo įvykį pranešti policijai privaloma, ir vairuotojo veiksmai, kai į eismo įvykio vietą policija nekviečiama) ir būtinos pagalbos nukentėjusiesiems priemonės, kurių jis turi imtis;
 • su transporto priemone, kroviniu ir keleiviais susiję saugos veiksniai;
 • būtini atsargumo veiksmai išlipant iš (nulipant nuo) transporto priemonės;
 • su sauga keliuose susiję transporto priemonės mechaniniai aspektai: dažniausiai pasitaikantys gedimai ir nesklandumai, susiję su vairavimo, pakabos ir stabdžių sistemomis, padangomis, žibintais ir posūkių indikatoriais, reflektoriais, galinio vaizdo veidrodėliais, priekiniu stiklu ir valytuvais, išmetimo sistema, saugos diržais ir įspėjamojo garso signalo įtaisu;
 • transporto priemonės saugos įranga: naudojimasis saugos diržais, atramomis galvai, vaikų saugos reikmenimis ir gesintuvu;
 • transporto priemonės naudojimas atsižvelgiant į aplinką: tinkamas įspėjamojo garso signalo naudojimas, taupus kuro naudojimas, teršalų išmetimo ribojimas.

AM, A1, A2 ir A kategorijų transporto priemonių vairuotojams:

 • apsauginių reikmenų, pvz., pirštinių, batų, drabužių ir saugos šalmo, naudojimas;
 • motociklininkų matomumas kitiems eismo dalyviams;
 • specifiniai rizikos veiksniai ir su sauga keliuose susiję mechaniniai transporto priemonės ypatumai.

VĮ ,,REGITRA” informacija

Naujiena- A1, A2, A kategorijos kursai! Eksternu tik 150 Eur.
REGITRA kviečia į Atvirų durų dieną balandžio 5 d. 13-16 val!

Renginio data: balandžio 5 d. (penktadienis)

Laikas: 13-16 val.

Kodėl verta dalyvauti:

 • galėsite savo jėgas išbandyti teorijos egzamine
 • galėsite įsėsti į egzaminų automobilį
 • egzaminuotojai konsultuos būsimus vairuotojus ir pasidalins patarimais, kaip sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminus

Atvirų durų dienos vyks šiuose padaliniuose (išankstinė registracija nebūtina):

Daugiau informacijos: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos-ir-veikla/egzaminai/atviru-duru-dienos
VĮ ,,Regitra” informacija
SKELBIMAS

Prašome priminti mokiniams, kad registruodamiesi egzaminui, tiksliai nurodytų, kieno transporto priemone planuoja laikyti egzaminą. Pakeisti transporto priemonę atvykus į egzaminą, nemokamai nebus galimybės.

Egzaminuojamasis, registravęsis laikyti praktikos egzaminą su VĮ „Regitra“ transporto priemone, atvykęs į praktikos egzaminą, galės laikyti ne su VĮ „Regitra“ transporto priemone, tik tuo atveju, jei VĮ „Regitra“ sumoka visą transporto priemonės naudojimo praktikos egzamine paslaugos kainą.

Savo ruožtu, VĮ „Regitra“ egzaminų grafikus planuoja taip, kad laukimo laikas būtų kuo vienodesnis, nepriklausomai nuo transporto priemonės.

VĮ „Regitra“ informacija

Žiedinėse sankryžose ir perėjose klysta net ir patyrę vairuotojai

Artėdami prie pėsčiųjų perėjos ar važiuodami per žiedinę sankryžą, neretai klysta net ir patyrę vairuotojai. Nesaugus greitis, atidumo stoka ar pasirinkta ne ta eismo juosta gali tapti avarijos priežastimi.

Pėsčiųjų perėjos

Pasak specialistų, vairuotojai ir pėstieji situaciją kelyje dažniausiai vertina skirtingai. Būtent dėl to įvyksta įvairių komunikacinių nesusipratimų, kuomet eismo dalyviai klaidingai interpretuoja vienas kito ketinimus. Atsižvelgiant į tai, patariama nepamiršti auksinės taisyklės – be mūsų yra ir kitų eismo dalyvių, su kuriais dalijamės vienu keliu, tad turime paisyti ir jų interesų.

„Dažnai vairuotojams sunku suvokti, kad pėstieji negali nuspėti jų elgesio, o pėstiesiems, jog vairuotojai gali jų nepastebėti. Todėl vairuojant reikia įdėmiai dairytis ir iš netiesioginių užuominų spręsti apie kitų eismo dalyvių ketinimus, kad, vienam iš jų suklydus, spėtume sureaguoti ir priimti saugiausią sprendimą“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros docentė dr. Laura Šeibokaitė.

Artėdami prie pėsčiųjų perėjos, būtinai sumažinkite greitį ir būkite pasirengę bet kada sustoti. Jei važiuodami pastebėjote automobilį, paliktą prieš pėsčiųjų perėją, įdėmiai dairykitės ir apvažiuokite jį lėtai ir atsargiai. Nesvarbu, kad pėsčiųjų dar nesimato, jie gali netikėtai išnirti iš už automobilio.

„Nelaukite, kol pėsčiasis žengs į važiuojamąją dalį, atvirkščiai – praleiskite jį. Juk nesudėtinga nuspėti, ar žmogus ketina pereiti gatvę, ar tiesiog šiaip stoviniuoja. Ypač svarbu būti atidžiam tuomet, kai yra ribotas matomumas arba gretima juosta važiuojantis automobilis jau sustojo prieš pėsčiųjų perėją. Pastaruoju atveju sustoti būtina“, – teigia „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Žiedinės sankryžos

Tam, kad žiedinėse sankryžose išvengtumėte klaidų, dar prieš įvažiuodami į ją suplanuokite, kuriame išvažiavime iš jos išsuksite, nes nuo to priklausys eismo juostos pasirinkimas. Įvažiuoti į sankryžą galite tik tuomet, kai jūsų ketinama užimti juosta yra laisva ir spėsite įsilieti į eismo srautą.

„Sankryžose, kuriose eismas vyksta ratu, būtina jau prieš pat įvažiuojant į žiedą pasirinkti tinkamą eismo juostą, kad neapsunkintumėte sau ir kitiems situacijos bereikalingai manevruojant. Kaip visuomet – svarbu efektyviai žvalgytis. Dažnai pasitaiko, jog, prieš įvažiuojant į žiedines sankryžas, ypač iš vidurinės eismo juostos, greta iš kairės esančio automobilio vairuotojas bando įvažiuoti į jūsų eismo juostą, todėl tokiose situacijose būkite atidūs, stebėkite aplinką ir esant poreikiui imkitės išvengiamųjų veiksmų“, – sako S. Šuminas.

Kiekvieną antradienį „Regitros“ Youtube bei Facebook paskyrose pasirodo po vieną vaizdo klipą  apie pageidaujamą vairuotojų elgesį prie vairo. Tai tarsi nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Tai jau penkioliktasis siužetas, kuris skirtas elgesiui važiuojant per pėsčiųjų perėją, pro maršrutinio transporto stotelę ir važiuojant žiedu. Jį galima rasti čia: http://bit.ly/2F5TB2W

VĮ ,,Regitra” informacija

 

 „Regitra“ pristato virtualių pamokų ciklą vairuotojams

Kiekvienas vairuotojas sutiks, jog kelyje laukia daugybė netikėtų situacijų, kuomet sprendimus reikia priimti akimirksniu. Siekiant tinkamai joms pasiruošti, „Regitra“ visuomenei pristato trumpų vaizdo įrašų ciklą apie pageidaujamą vairuotojų elgesį prie vairo. Tai tarsi nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams…

Šiandien vairavimas nebėra tik bendrųjų taisyklių žinojimas, tai daugiau komunikacija tarp eismo dalyvių, kai pagrindinėmis vertybėmis tampa atsakingas elgesys kelyje ir pagarba kitiems. Šiuose vaizdo klipuose dalinami praktiniai patarimai, kaip nuspėti kitų eismo dalyvių elgesį arba kaip reaguoti į jų daromas klaidas.

„Daugelis nelaimingų eismo įvykių atsitinka ne dėl to, jog vairuotojai nežino kelių eismo taisyklių, bet dėl to, kad ne visada jas supranta. Todėl labai svarbu turėti ne tik gerus automobilio valdymo įgūdžius, bet taip pat ir suvokti, kodėl reikia užsisegti saugos diržą ar prireikus praleisti pirmumo teisės neturintį vairuotoją. Taigi, šiais trumpais vaizdo įrašais norime papasakoti, koks elgesys už vairo yra siekiama vertybė, kas tai yra pagarbus ir atsargus vairavimas, kodėl reikia paisyti kitų eismo dalyvių interesų“, – sako valstybės įmonės „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Šie edukaciniai vaizdo įrašai skirti visiems vairuotojams, kurie galės pasisemti naujų žinių bei kritiškai įvertinti savo elgesį kelyje. Nuotolinės pamokos pravers ir vairavimo mokyklų instruktoriams, kuriems jos padės suprasti, ko iš jų mokinių tikimasi per egzaminą.

„Skatiname šia atmintine pasinaudoti ir esamus, ir būsimus vairuotojus. Pastariesiems tai gali būti tam tikras mokymo vadovas, kuris juos parengs praktikos egzaminui. Juk jo metu reikia pademonstruoti ne tik puikų taisyklių išmanymą, bet ir gebėjimą reaguoti į įvairias iškilusias sudėtingas situacijas, kitų eismo dalyvių daromas klaidas ir panašiai“, – teigia S. Šuminas.

Virtualios pamokos vairuotojams pasirodys kiekvieną antradienį „Regitros“ Youtube bei Facebook paskyrose. Iš viso tokių vaizdo klipų bus pristatyta net 15.

Pirmąjį – apie transporto priemonės paruošimą važiuoti – galima rasti čia: http://bit.ly/2jpyijE

VĮ ,,Regitra” informacija

Mokomieji automobiliai: 2 Toyota Auris, Ford Focus, Kia Ceed, motociklai  .Teorijos žinias Jums suteiks teorijos dėstytojai Viktoras, Robertas, Juozapas. Nuo šiol mūsų mokiniai galės mokytis ir sėkmingai laikyti egzaminus su tokiais pat automobiliais, kaip ir VĮ,,Regitroje”. Šaunūs vairavimo instruktoriai ROBERTAS , TOMAS, JUOZAPAS IR VIKTORAS  pasiruošę padėti Jums išmokti saugiai ir užtikrintai vairuoti.

Renkama nauja grupė gruodžio 16 d. 18 val. Tauragėje, gruodžio 14 d. 18 val Skaudvilėje.
Pažeidėjų kursai- lapkričio 26 d. 12 val.
Reikalingas vairuotojų mokytojas, vairavimo instruktorius.